Scanstrut DS-H10-BLK Horizontal Cable Seal- Black *3-Pack
No reviews yet Write a Review
CW93974_1
SKU:
CW93974
Width:
4.00 (in)
Height:
2.00 (in)
Depth:
9.00 (in)
Current Stock:
8
Frequently Bought Together:
Inc. Tax
Ex. Tax
Description
DS-H10-BLK Horizontal Cable Seal- Black *3-Pack
Features:
  • Watertight installation - 100% waterproof with an IPX68 rating
  • The low-profile construction is impact resistant and provides extra protection from water.
Technical Specifications:
  • Fits cable size (diameter) - .24" to .39" (6 - 10 mm)
  • Height - 1.06" (27 mm)
  • Width - 1.75" (44.5 mm)