Scanstrut CAM-PT-300-03 Aluminum PowerTower f/FLIR M300 Cameras - 12"
No reviews yet Write a Review
SKU:
CW83612
UPC:
Width:
13.00 (in)
Height:
11.00 (in)
Depth:
Current Stock:
This Item is Currently Out of Stock
Frequently Bought Together:
Inc. Tax
Ex. Tax
Description
CAM-PT-300-03 Aluminum PowerTower® f/FLIR M300 Cameras - 12"
Compatible with:
  •  FLIR M300 cameras
Features:
  • Designed to fit the most up to date cameras
  • Pre-drilled mounting holes allow the camera to fasten straight to the PowerTower®
  • No need to cut the cameras connectors off for installation
  • Constructed from Marine grade Aluminium
Technical Specifications:
  • Material - Aluminium
  • Height - 11.81" (300mm)